...

Pompa ciepła to alternatywne źródło ciepła dla budynku. Wykorzystuje energię odnawialną, co oznacza, że segment ten na pewno będzie się dynamicznie rozwijał w przyszłości. 

Zielona energia to obecnie bardzo ważny temat, a przy niknących zasobach paliwowych na Ziemi, może stanowić doskonałą alternatywę dla ogrzewania domów, mieszkań, biur i innych budynków.

pompa ciepla

Pompa ciepła powietrzna

Pompa ciepła powietrzna pobiera ciepło, jak sama nazwa wskazuje, z powietrza. Powietrze jest paliwem, które jest nieskończone, więc paliwo w tym przypadku jest niejako “za darmo”. Efektem pracy takiej pompy ciepła są dużo niższe koszty ogrzewania w porównaniu z ogrzewaniem paliwem gazowym, czy stałym. 

Powietrzna pompa ciepła ma zastosowanie zarówno w nowych, jak i modernizowanych układach grzewczych. Pamiętać należy jednak, że najlepiej sprawdza się w przypadku instalacji niskotemperaturowych, np. z ogrzewaniem podłogowym i/lub ściennym.

Pompa ciepła powietrze - woda

Pompa ciepła powietrze – woda to najpopularniejsza wersja tego urządzenia. Parametry techniczne są zadowalające. Z punktu widzenia ekologii jest to bardzo dobre rozwiązanie jako głównego źródła ciepła w budynkach mieszkalnych, w domkach jednorodzinnych. Stanowi także świetną alternatywę jako uzupełnienie systemu grzewczego w większych budynkach obniżając rachunki np. za gaz, czy inne paliwo. 

Wadą zastosowania pompy ciepła powietrze-woda jest dość wysoki koszt początkowy. Można go zredukować ubiegając się o dotacje dostępne w wielu gminach przy modernizacji kotłowni na paliwa bardziej ekologiczne. 

pompa ciepla

Co to jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, które wyglądem zewnętrznym przypomina lodówkę. Jej technologia działania również jest podobna do technologii, która jest stosowana w lodówce. Obieg zastosowany w pompie ciepła składa się z parownika, skraplacza, pompy i zaworu rozprężnego. W takim obiegu krąży czynnik chłodniczy, który wrze w niskiej temperaturze i pod niskim ciśnieniem. Tak pobiera ciepło z zewnątrz, co powoduje, że czynnik chłodniczy wrze i przybiera postać parową. Po sprężeniu czynnika następuje jego powrót do stanu ciekłego, a przy tym oddanie ciepła do instalacji. Następnie zawór rozprężny obniża ciśnienie czynnika i obieg się powtarza. 

Pompa ciepła - jak działa?

Jak działa pompa ciepła? Pompa ciepła składa się z 4 głównych elementów:

  • skraplacza,
  • zaworu rozprężnego,
  • parownika,
  • sprężarki.

Czynnik chłodniczy krąży w układzie złożonym z ww. elementów i poprzez zmianę temperatury i ciśnienia pobiera ciepło z otoczenia (z powietrza w przypadku powietrznej pompy ciepła) lub oddaje je do instalacji grzewczej. To proces, którego odwrotność ma zastosowanie w zwykłych domowych lodówkach.

pompa-ciepla-bielsko

Pompa ciepła cena - ile kosztuje pompa ciepła?

Ile kosztuje pompa ciepła? To ważne pytanie, gdyż koszt początkowy tego źrodła ciepła przewyższa koszty, jakie trzeba ponieść przy zakupie np. kotła gazowego. Jednak w późniejszej eksploatacji koszty utrzymania instalacji i jej eksploatacja są znacznie niższe. Dokładną wycenę zawsze przygotowujemy w oparciu o wywiad oraz wstępne oszacowanie zapotrzebowania na ciepło. Z tego powodu każdorazowo wyceny różnią się od siebie. 

Odpowiedzi na wszelkie pytania z chęcią udzielimy podczas rozmowy. 

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem: +48 788 789 708.

Pozostałe urządzenia w naszej ofercie

Oferujemy kompleksowe usługi montażu, modernizacji i serwisowania urządzeń grzewczych. Zajmujemy się sprzedażą i montażem pomp ciepła, kotłów grzewczych oraz przepływowych gazowych podgrzewaczy ciepłej wody użytkowej. Działamy na terenie powiatu bielskiego oraz okolicznych gmin i powiatów. 

Naszą działalność w branży grzewczej prowadzimy od kilku lat. Posiadamy doświadczenie i wiedzę, którą stale poszerzamy poprzez uczestnictwo w rozmaitych branżowych kursach i szkoleniach. Zapraszamy do kontaktu z nami.

pompa-ciepla-bielsko

Pompy ciepła Bielsko-Biała

Oferujemy pompy ciepła dla naszych Klientów z Bielska-Białej, Cieszyna, Żywca, Pszczyny i okolicznych miejscowości. 

Zapraszamy do kontaktu.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.